Наукова бібліотека України


Loading
Краєзнавство історія міст та сіл України

Вільшаниця

Богдан ТАТАРИН, Галина ТАТАРИН

ПІД SHAKOM TPИЗУБА
(історія села Вільшаниця)


Івано-Франківськ 2000

Шаношіий читачу! Перед тобою маленька книжечка, в якій привідкрита завіса на тривожну багатовікову історію великого села. У ній зібрані не лише архівні матеріали та документальні матеріали, а й спогади старожилів села та очевидців описуваних подій. Безумовно, ці свідчення пройшли крізь призму часу, крізь перехрестя доль родів і поколінь, яких найбільш жорстоко зачепило колесо історії. Важко також умикнути суб’єктивного трактування зібраних матеріалів самими авторами. Хоча ми і намагалися не давати власну оцінку описуваним історичним особам та явищам наскільки це максимально можливо. Може ті, котрі побували безпосередньо у сплетінні описуваних історичних перипетій, передали б цей матеріал інакше, бо то їхнє життя, котре зі сторони, та ще з віддалі десятків років, важко пізнати і зрозуміти до глибини.
Саме тому ми зазделегідь просимо вибачення за можливі помилки та авторський суб’єктивізм. Щиро бажаємо, щоб знайшлися люди, котрі б продовжили започатковану нами справу. Історія нашого села багатогранна і складна, вона, безумовно, потребує своїх дослідників. Віримо, що ця книжечка —лише перший провісник глибокого вивчення та аналізу нашого з Вами минулого.

Видання цієї книжечки було б не можливе без допомоги жителів села.
Організатором і натхненником даного видання є сільський голова Василь Петрович Депутат.Жителі села щиро вдячні головному спонсору видання цієї книжки — Тисменицькій районній раді, голові ради Романії Антонівні Постолянюк за фінансову підтримку.
© "Вперед", 2000.

1 ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ
2 ІСТОРІЯ ЦЕРКВИ, ОСВІТА, ШКОЛА
3 СЕЛО В РОКИ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ
4 ВІЛЬШАНИЦЯ В РОКИ НІМЕЦЬКОЇ ОКУПАЦІЇ
5 ТРАГЕДІЯ ВИСЕЛЕНЬ У СИБІР
6 З ЖИТТЯ ВІЛЬШАНИЦІ В ОСТАННЄ ДЕСЯТИЛІТТЯ