Наукова бібліотека України


Loading
Краєзнавство історія міст та сіл України

Узин

Фундатором цієї книги є

ГРИГОРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ УСТИНСЬКИЙ

уродженець с. Узени, який залишив рідне село З листопада 1941 р. і аж майже через 50 років, тобто в 1989 p., пощастило йому вперше після довгої розлуки знову ступити на рідну землю. Тепер проживає в Канаді.

Хронологічні події, описані в історії села Узінь — а зараз /зин, викладено мовою оригіналу, яке населення вживало. Це стосується насамперед таких слів, як—’’москалі”, ’’москаль”, ’’совіти”, ’’фашисти”, ’’комуно-фашисти” і т. п. Історичні події подано в хронологічному порядку. У міру можливого, ті чи інші події з життя села аналізуються та співставляються з аналогічними подіями як в Галичині, так і в світі. Аналізуються і світові події та співставляються з подіями села. Не все охоплено, та й те, що описане - викладено досить стисло, здебільшого без опертя на історичні джерела.

Історія с. Узин записана на основі розповідей наших односельчан про важливі історичні події в житті села, свідками чи учасниками яких вони були, чи пям’ятають про це з розповідей, які передались старшими поколіннями. Взяли участь у записі історії села такі наші односельчани:
Бойко Семко Михайлович;
Соколовська Марія Захарівна;
Худяк Ганна Дмитрівна;
Рошко Григорій Панькович;

 Запис зробив: Попух Ярослав Петрович
Доповнив: Григорій Миколайович Устинський з Канади


1 Історія села
2 ПОХОДЖЕННЯ СЕЛА, ЙОГО ОРІЄНТОВНИЙ ВІК, ІСТОРИЧНІ ЯВИЩА І ПОДІЇ
3 ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ
4 ПОЧАЛАСЯ ОКУПАЦІЯ ГАЛИЧИНИ НІМЕЧЧИНОЮ
5 ПРО КРИВАВИЙ БОЛЬШЕВИЦЬКИЙ ТЕРОР
6 висновок