Наукова бібліотека України


Loading
Україна у світовій цивілізації
Краєзнавство - Братківці - Івано-Франківська область

І.  Україна у світовій цивілізації

 Україна — держава, що розташована в Центрально-Східній Європі. Вона має дуже вигідне географічне положення. Принагідно згадаймо, що поблизу м. Рахова Закарпатської області знаходиться знак, що вказує на місце знаходження географічного центру Європи.

Клімат України — помірно-континентальний. Його визначають географічне положення, циркуляція повітряних мас, рельєф.

Найбільша ріка України Дніпро розділяє її територію на дві частини: Лівобережну Україну і Правобережну Україну.

Україна —давня землеробська держава, на яку припадає третина чорноземів світу.

У незапам’ятні часи прийшли і осіли на берегах Дніпра праслов’яни — наші предки. Ця могутня ріка з її багатством чарувала кожного, хто ступав на її берег.

Про землі, що розкинулися довкола Дніпра, французький мандрівник Блез де Вігенер ще у XVI ст. писав: «Повниться вона молоком і медом, і хто раз тільки побував на Україні, той вже не може розлучитися з нею, бо вона притягає кожного, як магніт залізо».

Краса, незліченні багатства цього краю не раз оберталися горем для його народу, бо, на жаль, благодатний «магніт» найчастіше притягав смертоносне залізо — полчища захланних зайд. Вони «огнем і мечем» нищили наш край, намагались поневолити наш миролюбний народ, поставити його на коліна. Та не мирились наші предки: повставали княжі дружини, полки Війська Запорізького, Січових Стрільців, повставала вся Україна. Тоді вража і праведна кров щедро напувала українські землі.

Українці прославилися на весь світ своєю працьовитістю і гостинністю (адже в Україні гостей зустрічають хлібом-сіллю). Крім того, українців вважають талановитими, терплячими і довірливими. Цим скористалися сусідні держави. Можливо, саме через ці риси українців відбулося скорочення території Української держави майже вдвічі від її етнічних меж.

 

2.  Україна — самостійна суверенна держава українського народу, проголошена Актом про незалежність 24 серпня 1991 р. Цим актом було відновлено українську державність, яка існувала ще у IX-XIV століттях у вигляді Київської Русі та її наступника Галицько-Волинського королівства, Козацької держави середини XVII ст., Української Народної Республіки початку XX ст. Українська держава

—         це результат багатовікової боротьби нашого народу за волю і незалежність. Наша країна належить до найбільших у Європі. Її площа має 603,7 тис. км. кв., що становить 0,4% площі земної суші. Населення України 48,5 млн. чол. (за переписом 5 грудня 2001 p.). За кількістю населення Україна поступається в Європі лише Німеччині, Великобританії, Франції та Італії. Майже кожен сотий житель Землі є українцем.

Україна — демократична республіка на чолі з Президентом, який обирається всенародно на п’ять років. Законодавча влада належить однопалатній Верховній Раді, виконавча — Кабінету Міністрів. Гербом України став Тризуб — давній державний знак українства. Прапор України — в однаковій пропорції синій і жовтий кольори. Гімн України

—        «Ще не вмерла Україна». Столиця України — м. Київ.

 Слово «УКРАЇНА» вперше згадується у Київському літописі під 1187 і 1189 pp. Проте аж до початку XX ст. територію, заселену українцями, здебільшого називали Руссю, а її жителів — русинами.

Отже, наша історія починається від найдавніших часів і сягає до сьогодення і триватиме й далі, доки сонця, доки білого світу.

Свято вірю в щасливе майбуття нашої невмирущої нації, нашої Української держави!


 

Пошук по ключовим словам схожих робіт: