Наукова бібліотека України


Loading
Перший ювілей села
Краєзнавство - Братківці - Івано-Франківська область

15-16 червня 1997 року громадськість села Братківці вперше широко і урочисто (хоч дощова погода внесла деякі корективи) відзначила 570-ту річницю від першої письмової згадки про село.

Найдавнішим документом, в якому згадується наше село, є «Акти гродські і земські» (AKta grodskie і ziemski. — Т. XII. —   Lwow,1887.)

Слово до читача

«... кожний народ, який хоче добитися самостійності, мусить подбати передусім за те, щоб свою народню масу піднести до такого ступеня просвіти, щоб цей народ відчув свою національну достойність і признав себе окремішною нацією!»

Адвокат Кость ЛЕВИЦЬКИЙ, майбутній президент першого державного секретаріату ЗУНР, уродженець міста Тисмениці.

Оселя батьківського дому. Рідний край. Україна. Які то милі й дорогі серцю українця слова!

Минають роки, минають століття. Одне покоління людей змінює інше. Але минуле народу повинно жити вічно у людській пам’яті. Воно повинно додавати життєвої снаги, без якої неможливо по-справжньому любити свою Батьківщину.

Вдумаймось у вислів: «Тільки той народ, та нація заслуговує на пошану світової цивілізації, яка зуміла зберегти зв’язок поколінь».

Недарма Максим Рильський у своїх знаменитих «Вечірніх розмовах» твердив: «Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього». Що й казати, прекрасні слова!

Юначе і юнко! Заглибись у товщу пласту нашої історії, вивчи її, проймись ідеєю української державності, не допускай нашим ворогам ганьбити її.

Проймімся словами нашого геніального поета Т.Г. Шевченка:

Подивіться лишень добре,

Прочитайте знову Тую славу. Та читайте Од слова до слова,

Не минайте ані титли,

Ніже тії коми,

Все розберіть... та й спитайте Тоді себе: що ми?..

Чиї сини? яких батьків?

"І мертвим, і живим..."

Шановний читачу! Ця невелика розвідка є першою спробою на основі архівних документів, матеріалів періодики та спогадів старших за віком односельчан висвітлити історію села Братківці від найдавніших часів до наших днів.
Пошук по ключовим словам схожих робіт: