Безкоштовна бібліотека підручників

Загрузка...


Податкове право

§ 7. Звітність платників податку


Обов´язок щодо подання податкової звітності є невід´ємним елементом змісту податкового обов´язку платника податків. Формою податкової звітності є річна декларація про майновий стан і доходи — податкова декларація. Податкова декларація подається платником податку, який зобов´язаний подаватитаку декларацію відповідно до законодавства, або має право подати таку декларацію для отримання податкового кредиту. Обов´язок платника податку з подання декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи виключно від податкових агентів, зобов´язаних подавати звітність з цього податку у встановленому порядку.

Платники податку—резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов´язані подати податковому органу декларацію не пізніше закінчення 60 календарного дня, що передує такому виїзду.

Податковий орган зобов´язаний протягом ЗО календарних днів від дня отримання такої декларації визначити податкове зобов´язання та надіслати податкове повідомлення платнику податку, який зобов´язаний сплатити належну суму податку та отримати довідку про таку сплату або про відсутність податкових зобов´язань з цього податку, яка здається органам митного контролю під час перетину митного кордону та є підставою для проведення митних процедур.

Платники податку звільняються від обов´язку подання декларації у таких випадках:

а) незалежно від видів та сум отриманих доходів платниками податку, які:

  • є неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб та/або держави станом на кінець звітного податкового року;
  • перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув´язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації; перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року; перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року;

б) в інших випадках, визначених Законом «Про додаток здоходів фізичних осіб».Повернутися до змісту | Завантажити
Інші книги по вашій темі:
Адміністративне право України: тенденції трансформації в умовах реформування
Конкурентне право України
Дипломатичне представництво: організація і форми роботи
Аграрне право України
Історія держави і права України - Ч.1
Юридична деонтологія
Історія вчень про державу і право
Адміністративне право України
Аграрне право України
Юридична деонтологія (Основи юридичної діяльності)
Виконавча влада в Україні: організаційно-правові засади
Правове регулювання застосування сили працівниками правоохоронних органів
Цивільне право України. Загальна частина
Історія вчень про право і державу
Податкове право