Безкоштовна бібліотека підручників

Загрузка...


Банківський менеджмент

7.4.1. Документарне інкасо


Під документарним інкасо розуміється одержання через банк покупця належної продавцю суми через передачу відповідних документів, коли банк діє як посередник між покупцем і продавцем, пропонуючи покупцю оплатити підтверджуючі відвантаження товару документи.

Інкасова форма розрахунків здійснюється за посередництвом двох банків: банку експортера, що інкасує, і банку — платника імпортера.

При використанні інкасової форми розрахунків ризик продавця не зовсім захищений, тому що в момент відправлення товару в нього немає ніякої впевненості в здійсненні платежу покупцем і його банком, оскільки покупець може не мати достатньої кількості коштів чи просто відмовитися оплатити запропоновані документи. Зобов´язання банку покупця складаються тільки з виконання отриманих від інкасуючого банку інструкцій, наприклад, передати документи проти платежу або акцепту векселя. У разі відмови покупця від запропонованих дій усі наступні кроки, наприклад повернення документів чи зміна форми вимоги платежу, проводяться на основі інструкцій банку, що інкасує, і всі ризики неотримання платежу лежать на ньому.

Залежно від пропонованих до оплати документів розрізняють два види інкасо.

Просте (чисте) інкасо означає пред´явлення до оплати фінансових документів, таких як тратти, перекладні векселі, безумовні гарантії.

Документарне (комерційне) інкасо супроводжується комерційними документами, що підтверджують відправлення товару продавцем.Повернутися до змісту | Завантажити
Інші книги по вашій темі:
Банківський менеджмент
Менеджмент гостиниц и ресторанов
ПОДАТКОВИЙ МЕНЕДЖМЕНТ
Менеджмент якості
Маркетинг
Організація праці менеджера
Основи менеджменту
Культура ділового спілкування менеджера