Безкоштовна бібліотека підручниківЕтнополітична карта світу 21 століття
Жук П.,Мазур Н., Соломонюк Р., Турчак Р.

Етнополітична карта світу 21 століття

Навчальний посібник / Т. : Мандрівець, 2000.- 240 c.

"Історія свідчить, що найоптимальніші умови для повної реалізації народу - його розвиток у незалежній національній державі. Саме створення та зміцнення національних держав є однією з основних тенденцій ХХ століття, яка має всі підстави зберегтися у ХХІ столітті.
Етнополітична карта ХХІ століття...
Залишиться вона незмінною, чи етнокультурні, геополітичні, демографічні тенденції вщент зруйнують кордони багатьох держав?
Детальний аналіз сучасної політичної ситуації та історичних закономірностей формування з етносів національних держав дозволяє відповісти на це запитання.
Виявляється недалеке майбутнє готує нам немало несподіванок і сюрпризів. Ця книга спонукає до мислення. Декому можливо думки висловлені у книзі можуть здатися кумедними і навіть смішними. Проте, згадаемо історію. Ще на початку ХХ століття висловлювання про те, що через вісімнадцять років розпадеться Австро-Угорська імперія, а через тридцять років Велика Британія перестане бути наймогутнішою державою світу, здавалися б щонайменше кумедними. Авторський колектив не претендує на абсолютну точність і незаперечність своїх тверджень. ї Чи станеться так, як передбачається на сторінках цієї книги? Чи справдяться ці прогнози? Вже початок ХХІ століття дасть перші відповіді на чергові виклики історії. Ми з радістю приймемо всі відгуки і пропозиціії".

Вступ 
Основні чинники глобальних процесів 
Методичнi основи прогнозних рiшень 
Європа 
Східна Європа 
Центральна Європа 
Західна Європа 
Північна Європа 
Південна Європа 
Росіська Федерація (європейська частина) 
Азія 
Близький Схід 
Росія (Азійська частина), Закавказзя і Туреччина 
Середня Азія 
Далекий Схід 
Південно-Східна Азія 
Південна Азія 
Африка 
Північна Африка 
Західна Африка 
Центральна Африка 
Східна Африка 
Південна Африка 
Північна Америка 
Південна Америка 
Австралія та Океанія 

««